پست شده در تعمیرات خودرو

قطعات پر مصرف پژو ۲۰۰۸ کدام اند؟

دیر روشن شدن خودرو یا ریپ زدن آن هنگام حرکت، اولین هشداری است که باید لحاظ کرده و اسرع وقت به بررسی آن بپردازید تا به موتور ماشین پژو ۲۰۰۸ آسیب نرسد. بیشتر شدن مصرف سوخت خودرو هم نشانه ای مهم از خراب شدن شمع‌ها است. دلیل بالا رفتن مصرف بنزین هم این است که عمل احتراق به خوبی صورت نمی پذیرد و راننده مجبور به گاز دادن بیشتر می‌شود و در نتیجه مصرف بنزین بالا می‌رود. البته با مشاهده این مشکلات، بلافاصله نیاز نیست شمع‌ها را تعویض کنید چرا که در بعضی از مواقع، با تمیز کردن آنها هم مشکل برطرف می‌شود.

اگر مشکلی در احتراق پژو ۲۰۰۸ وجود دارد می‌تواند به دلیل وجود ایرادی در وایر شمع خودرو هم باشد. وظیفه این قطعه در خودرو، رساندن برق از سیستم جرقه زنی به شمع‌ها است. ماشین پژو ۲۰۰۸ هم مانند سایر ماشین‌های بنزینی دارای چهار عدد شمع و وچهار عدد وایر شمع است.
همیشه نیاز نیست هر چهار شمع یا همه وایرها را عوض کنید بلکه تعویض همان شمع یا وایر معیوب کافی است. قیمت شمع‌های پژو ۲۰۰۸ متغیر است ولی در هر حال بالاتر از یک میلیون تومان است.

لنت‌های ترمز

لنت ترمز مهمترین قطعه ایمنی خودرو است. لنت‌های ترمز پژو ۲۰۰۸ از نوع ABS هستند. تعیین زمان دقیق برای تعویض لنت ترمز غیر ممکن است. به عنوان مثال فردی که بیشتر در داخل شهر و در ترافیک رانندگی می‌کند با خرابی زودتر لنت ماشین مواجه خواهد شد. عادت رانندگی هم در زمان خراب شدن لنت تاثیر گذار است.
تعلل در تعویض لنت می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به بار بیاورد بنابراین با بروز نشانه‌های خرابی لنت، خودرو را برای چک کردن لنت به تعمیرگاه ببرید. شنیده شدن صدای جیر جیر و ساییده شدن از چرخ‌های خودرو نشانه‌هایی از نیاز به تعویض لنت ترمز هستند.
پژو ۲۰۰۸ مجهز به نشانگر هشدار لنت ترمزاست. این وسیله یک قطعه فلزی کوچک و نازک هستند که به لنت متصل شده تا زمانی که لنت را به اتمام است به عنوان یک نشانگر هشدار دهنده عمل کند. این دستگاه در هنگام ترمزگیری راننده، صدای بلندی تولید می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد که زمان سرویس ترمز فرا رسیده است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button